Vakumterapi(endomasaj)

 

VAKUM TERAPİ NEDİR?

Vakum Terapi, deri ve deri altı dokulara negatif basınç (aspirasyon, vakum) uygulanması ile kan ve lenf dolaşımını arttırır, selülitleri azaltır ve hücre tamirini arttırır. Genelde Kavitasyon ve Radyofrekans gibi uygulamalar ek olarak kullanılan bu yöntem, kan ve lenf dolaşımını arttırarak hücresel artıkların ve ödemlerin vücuttan atımını hızlandırır.

Selülitin oluşumunda etkili olan fibröz bantları, yapışık oldukları yağ hücrelerinden Vakum Terapi uygulaması ile ayrıştırılır, bu sayede selülitlerde azalma sağlanır.

Kadınlardaki en yaygın problem; basenlerde ve baldırlarda oluşan yağlardır. Vakum Terapi; bu yağ depolarını hedef alan bir tedavi çeşididir. Vücudun sıkılaşması, sarkmış bölgelerin dirileştirilmesi, yavaşlayan metabolizmanın hızlandırılması, yağ birikiminin oluştuğu belli başlı bölgelerin toparlanması, cilt dokusunun yenilenmesi ve vakumla vücuda uygulanan basınç sayesinde vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunulması şeklinde sıralanabilir.

Vücudumuzdaki istenmeyen bölgeselleşmiş yağlarımızı, egzersiz yapıp kaslarımızı çalıştırarak ve enerjiye dönüştürerek atabiliyoruz. Ancak bilindiği üzere selülitli dokuların tamiri egzersizle mümkün olamamaktadır. Selüliti ortadan kaldırmak için başvurulacak en etkili yöntem, masajı etkisine de sahip olması nedeniyle, vakum terapidir.

 

selülit antiselülit vakumterapi bakım vucutbakımı

 • Vakum Terapi Uygulamasının Endikasyonları

   

  • Selülit Giderme ve Azaltma,
  • Bölgesel İncelmeyi Hızlandırma,
  • Cilt Yenilenmesi ve Kolajen Artışı Sağlanması,
  • Kan ve Lenf dolaşımının Hızlandırılması.
  • Vücut kontürü düzeltme

  Popo düşüklüğü, bel kalınlığı, basen çıkıntısı, bacak içi gevşeklikler ve karında meydana gelen sarkmalar için önerilen bu programlar, haftada iki veya üç kez, kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans olarak uygulanabili

   

 • Kombine Edilebilecek Uygulamalar

   

  Kavitasyon ve Radyofrekans Uygulamaları ile kombine edilmesi kesinlikle tavsiye edilir. İtalyan Biotec firmasının Coax Cihazı, tüm bu uygulamarı tek bir cihazda birleştirmiştir. Coax Cihazının Kavitasyonel Radyofrekans isimli uygulaması ile Radyofrekans ve Kavitasyon aynı anda aynı başlıktan verilerek maksimum sonuç alınması sağlanmıştır.