Soğuk Lipoliz

 

LİPOSUCTİON "OUT" SOĞUK LİPOLİZ "İN"

 

soğuklipoliz zayıflama bölgeselincelme

 

SOĞUK LİPOLİZ/CRYO LİPO

Bölgesel incelme yöntemlerinin en kalıcı ve yenisi olan soğuk lipoliz, kontollü soğutma yaparak yağ dokusunu yaklaşık -15 dereceye kadar soğutarak (ya da dokudaki ısıyı çıkararak) yağ hücrelerinin kristalizasyonunu sağlar ve bu hücrelerin kendilerini programlı olarak öldürmelerine yol açar. Yavaş yavaş ve ilerleyici bir şekilde yağların vücuttan doğal yolla atılmalarını sağlar. Böylelikle Soğuk lipoliz uygulamasına maruz kalan yağ dokusunun %40'ıtek seansta kalıcı olarak yok olur.

Bu tedavi esnasında her hangi bir medikasyona ihtiyaç duyulmaz. Liposuction sonrası görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir. Soğuk lipoliz yöntemi, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren, liposuction gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için en iyi alternatiftir.

Her CRYO LİPO uygulaması 40/60 dakika sürmektadir. Ölçüleriniz alındıktan sonra Soğuk Lipoliz için belirlenen bölgeye  uygulamayı yapıyoruz. 


Neden Soğuk Lipoliz?


Cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmeyen,
İyileşme süreci olmayan,
Çoğu zaman işlem tekrarı gerektirmeyen; tek seanslık,
Sadece yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen,
Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir hazırlık dönemi olmayan,
Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak etki eder,
Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

UNUTULMAMASI GEREKENLER

Soğuk lipoliz cihazlarında etki için soğutmanın derecesi ve uzmanın tecrübeli olması önemlidir. Soğuk Lipoliz adı altında etkisiz cihazlara rağbet gösterilmesi böylesine kalıcı bir sistemin sonuçlarını görememenize sebep olabilir

Soğuk lipoliz sonrası uzmanınızın önerilerine uymalı ve yağ atılım sürecini destekleyici tavsiyeleri mutlaka dikkate almalısınız.