Sıkılaşma Ve Selülit

 

SELÜLİT İLE YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ!

Pürüzsüz Cilde Sahip Olmak için size uygun bir tedavi uzmanımız tarafından belirlenecek ve selülitli bölgeye uygulanacaktır. Bazen tek bir uygulama selüliti yenmeye yeterken, bazen de kombin uygulamalar tercih etmek gerekir. Selülit oluşumunda genetik faktörlerin etkisi dışında en önemli sebep dolaşım yetersizliğidir. Pürüzsüz bir ten için size kesin çözüm sunuyoruz.

 • Selülit Masajı

  MASAJDA ASLA KAYBETMEZSİNİZ!

  Masaj yaptıran kişi problemine çözüm aramaktadır ama farkına bile varmadığı bir çok rahatsızlığına da şifa bulacaktır. Masaj her şeyden önce psikolojik bir rahatlama ve mutluluk kaynağıdır.

  Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. 

  Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

  Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

  Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı

  Dolaşım masajları

  Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.

   

  selülitmasajı masaj fitbeden pürürzsüzcilt

 • Rf&endomasaj

   

  RADYOFREKANS VE VAKUM TERAPİ

  Vakum terapi ritmik bir uygulamayla tüm dolaşım sisteminizi çalıştırırken, aynı anda Radyofrekans ile deri altında yeniden yapılanmanın kilitlerini açıyoruz.

  Artık Haseki Sultan'ı takip edenlerin bildiği gibi Coax Radyofrekans ciltte kolajen sentezini tetiklerken, cilt altı yağ dokusu metabolizmasını da hızlandırarak bölgesel incelme sağlar. Bunun yanında, selülit tedavisinde de selülitin oluşmasına neden olan fibröz bantlara etki ederek selülitleri yok eder.

  Vücudumuzdaki istenmeyen bölgeselleşmiş yağlarımızı, egzersiz yapıp kaslarımızı çalıştırarak ve enerjiye dönüştürerek atabiliyoruz. Ancak bilindiği üzere selülitli dokuların tamiri egzersizle mümkün olamamaktadır. Selüliti ortadan kaldırmak için başvurulacak en etkili yöntem, masajı etkisine de sahip olması nedeniyle, vakum terapi ve onunla birlikte uygulanacak Radyofrekans'tır. 

   

   

  selülit antiselülit vakumterapi bakım vucutbakımı

 • Mezoterapi

  Mezoterapi ile Selülitte Kesin Sonuç

  Selülitli, yağ dokusunun bulunduğu bölgelere mikro iğnelerle verdiğimiz antialerjik serumlar sayesinde yağ blokları kırılır ve kan dolaşımı hızlanır. Cilt altındaki yağ hücrelerini sıkıştıran ve dolaşımı bozan sıvı atıklarını vücuttan atarak toplar damarlarının duvarlarında ki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Bunun sonucunda yağlar parçalanır ve yeni yağların oluşumu engellenmiş olur.



  Mezoterapi uygulamasında ilaçlar mikro iğnelerle 1-6 mm derinliğine, aralıklarla enjekte edilir.Bu enjekte işlenminde konulan ilaçlar kan dolaşımını sağlamaktadır. Mezoterapi sonrası asitli içeceklerin içilmemesi gerekir.

  Mezoterapide yağlı bölge incelmesi sonucunda sarkma olmaz, aksine sıkılaşma ve şekilleme gözlenir.