Sıkça Sorulan Sorular

 • OZON SAUNA TERAPİ -
  • Sağlıklı olan insanlar da ozon alabilir mi ? Neden Sağlıklı bireyler ozon almalılar ?

   Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda, tamamen koruma amaçlı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak ozon tedavisini alabilirler.

   Ozon tedavisi vücudumuzda bozulan yada bozulmuş olmasına rağmen herhangi bir belirti vermeyen rahatsızlıkların oluşum aşamasında giderilmesini sağlayarak kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesine yardımcı olur.

   Özellikle kış ayları geldiğinde ortaya çıkan grip salgınlarından etkilenmemek isteyenler, ozon tedavisi sayesinde rahat bir nefes alabilirler.

  • Hangi Cinsel Problemler için Ozon uygulanır ?

   Yoğun iş yaşamı, aşırı stres ve kronik yorgunluğa bağlı olan iktidarsızlık problemleri ve diyabet hastalığının erken evrelerindeki iktidarsızlık problemlerinin giderilmesinde büyük katkısı olan yüzde yüz doğal bir tedavidir.

  • Ozon ile zayıflamak mümkün müdür ? Ne kadar sürer ?

   Ozonla zayıflamak mümkündür. Ozon uygulamaları kişinin fiziksel performansını artırarak ve metabolizması yavaş ise metabolizmasını hızlandırarak etki gösterir.Bu etkileri ile normalden daha fazla kalori yaktırarak zayıflatır. Zayıflama amacıyla, 15 seans şeklinde, 2 bucuk hafta süresince uygulanan ozon sauna, beraberinde sadece sağlıklı beslenme programlarıyla desteklendiğinde şaşırtıcı derecede başarılı ve sağlıklı sonuçlar vermektedir.

  • Ozonla Güzelleşmek Mümkün mü ?

   Evet Ozonla güzelleşmek mümkün. Hem fiziksel olarak güzelliğinize güzellik katmanıza yardımcı olur hem de ruhsal olarak size ferahlık hissi vereceği için motivasyon ve kendine güven kazandırır. Özellikle sigara içme alışkanlığı olan kişilerde hem cilt, hem fiziksel yıpranmayı ortadan kaldırıcı yönde kuvvetli bir etkisi vardır.

    

    
  • Ozon güvenilir bir tedavi yöntemi midir ?

   Ozon tedavisi uzman ellerde yapıldığı sürece gayet güvenilir bir tedavidir.

    

    
  • Ozon Sauna seansı ne kadar sürer ?

   Ozon sauna seansı minimum 30 dakika maksimum 40 dakika sürmektedir..

  • Ozon tedavisine ne kadar devam etmeliyim ?

   Kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. 15 seans tavsiye ettiğimiz uygulama süresidir.

  • Neden ozon birçok hastalığa birden etki eder ?

   Ozon tedavisinin etki mekanizması, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin, hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve ulaşan oksijenin hücreler tarafından daha etkin bir şekilde kullanabilme kabiliyetini geliştirmektedir. Ozon tedavisi alan kişilerde, metabolik faaliyetler sonucu ortaya çıkan laktik asit oranının daha az olduğu tespit edilmiştir. Vücut metabolizması ozon tedavi ile oksijenli solunumu daha etkin bir şekilde kullanarak vücudun daha dinç, diri ve dayanıklı olmasını ve sonuçta hastalıkları yenmesini sağlar.

  • Hamilelikte Ozon Tedavisi – Ozon Sauna uygulanabilir mi ?

   Hamilelerde hiçbir tedavi zorunlu kalınmadıkça ilk trimesterda ilk üç ayda yapılmamalıdır. Bu sebeple ozon tedavi ve ozon sauna zorunlu olmadıkça uygulanmamalıdır.