Ozon Sauna Terapi

OZON SAUNA TERAPİ

Ozon Sauna Terapi`nin vücudu tekrar nasıl yapılandırdığını, sizi nasıl hastalıklardan koruduğunu anlamak için aslında oksijenin insan hayatında ki en önemli varlık olduğunu hatırlamakta yeterlidir.
Kendi vücudunuzun hiç bir ilaç ve enjeksiyona maruz kalmadan yine kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçiren Ozon hiç bir yan etkisi olmayan, tamamen doğal bir sistemdir. Sadece hastalıkların tedavisi için değil, sağlıklı insanlarında hastalanmamak için mutlaka senede bir kür ozon terapi alması doktorlar tarafından ısrarla vurgulanmaktadır.

 • Ozon Sauna Terapi Size Neler Katacak?

 • Kan dolaşımınızı düzenleyecek
 • Selülitlerinizi yok edecek
 • Kan damarlarınızda olan ve ya muhtemel tıkanıklıkları açacak
 • Oksijen ile dolan kan temizlecek ve dokulara giden oksijen durmadan sağlıklı hücre oluşumunu tetikleyecek
 • Kanseri tedavi edecek ve ya baskılayacak
 • Hormonel hastalıklarınızı( troid vs.) iyileştirecek
 • Ciddi anlamda metobolizmanız hızlanacak, tekrar harekete geçecek
 • Detoks etkisi olacaksınız ve oksijenin yoğunlaşması ile zayıflayacaksınız
 • Beyin damarlarının oksijenle dolması sayesinde hafızanız güçlenecek
 • Depresyondan kurtulacaksınız, kendinizi dinç ve mutlu hissedeceksiniz
 • Bel fıtığı, eklem ağrıları, kas ağrıları yok olacak
 • Cilt kaliteniz artacak ve antiaging etki ile yaşlanma yavaşlayacak
 • Ozon`un değdiği yüzey, 72 saat boyunca dezenfekte kalır. Cildinizde var olan herhangi bir deri hastalığı, mantar, sedef bu sayede yok olacak
 • Oksijen sayesinde taze hücre üretimi olur ve yaralar kapanır. Vücudnuzda bulunan herhangi bir yara varsa maksimum hızla iyileşme yaşanır.
 • Şeker hastaları özellikle ozon saunayı tercih etmektedirler.
   

Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derece kısıtlıdır;

- Alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm (GL-6-F Dehidrogenaz Enzimi Eksikliği) olarak adlandırılan hastalığa sahip olanlar,

-Aşırı alkol kullananlar,

-Hipertiroid (tiroid bezi aşırı çalışanlarda)

-İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı (Hemofili, kanama pıhtılaşma hastalıkları v.s.) olan hastalarda,

-Kronik ve tekrarlayıcı Pankreas bezi iltihaplarında (pankreatitler),

-Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci gibi bazı hastalarda,

-Ozona karşı alerjisi veya intoleransı (tahammülsüzlüğü) olanlarda (çok nadir görülen bir durum olup,daha ziyade kokuya olan tahammülsüzlüklerde oluşur) uygulama yapılamaz.

-Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuvar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir.


Ozon ile Zayıflama;Zayıflama amaçlı yapacağımız ozon tedavisinde bir çok fayda elde edeceksiniz. Zayıflarken vücudunuzun gençleştiğini, selülitlerin gittiğini, mutluluğunuzun arttığına şahit olacak ve hastalıklara karşı dirençli bir vücuda sahip olacaksınız.

Doğanın mucizesi “ozon” tüm vücut sistemimizi düzenlerken aynı zamanda zayıflama da en doğal yöntem. Salonumuzda müşterilerimizin kilo yoğunluğu ve nedenine göre ozon tek başına mükemmel sonuçlar gösterdiği gibi diğer zayıflama yöntemleri ile birleştirildiğinde inanılmaz sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Uzmanımız tarafından analiz edildikten sonra en gerçekçi ve hızlı yöntem konusunda bilgilendirileceksiniz.

Uygulanan bir seansta ortalama 200-500 arasına kalori harcanır ve ozon sauna terapi etki için minimum 10 seans uygulanmalıdır. Seans aralıkları ne kadar yakın olursa tedavi sürecide o kadar etkili olur.

Stres, selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Ozon sauna terapi, zayıflamada salonumuzda ki kombin sistemlerle birlikte kullanılabildiği gibi tek başına da çok etkili bir zayıflama yöntemidir.Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Zayıflama ve selülitten kurtulma metabolizmanın güçlü bir şekilde uyarılması sonucunda mümkün olur.

Ozon tedavisi bireylerin metabolizma hızını arttırdığı için vücudun yağlardan enerji üretmesi sürecini hızlandırır. Ozon tedavisi kan şekerini düzenleyip açlık krizlerini önler. Cilt,beyin ve kasların kan dolaşımını artırır. Böylece organizmanın daha iyi oksijenlenmesine dolayısıyla yağları enerjiye dönüştürme işine yardımcı olur.

Ozon sauna ile ısı, derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor.Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sağlığı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.