Masaj

MASAJDA ASLA KAYBETMEZSİNİZ!

Masaj yaptıran kişi problemine çözüm aramaktadır ama farkına bile varmadığı bir çok rahatsızlığına da şifa bulacaktır. Masaj her şeyden önce psikolojik bir rahatlama ve mutluluk kaynağıdır.  • Klasik Masaj - Tüm Vücut Masaj
  KENDİNİZE HEDİYE VERİN, SAĞLIĞINIZI KORUYUN
   
  Kas yönüne doğru yapılan özel sıvazlama ve darbeleme tekniklerini içeren, tepeden tırnağa uygulanan bir masajdır.
   
  Ağrılı, agresif bir masaj değil aksine rahatlatıcı bir uygulamadır. Diğer adı "İsveç Masajı" olarak geçen uygulama genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.
  Süresi yaklaşık 60 dakikadır.
   
  tümvücutmasajı masaj vücutmasajı bakım
 • Dekolte Yüz Masajı

   Yüz Masajı Sadece Mutluluk Değil Aynı Zamanda Gençliktir!

  Masajın iyileştirici gücü ten-beyin bağlantısında yatmaktadır.

  Kozmetolojide “Fasial masaj” olarak tanımlanan “yüz masajının” cilde genç ve ipeksi bir görünüm vermesi bundandır. Yüzünüze ya da bedeninizin başka bir yerine masaj yaparak sağladığınız yararın en az yarısını bu keyifli masajlardan ve kendine servis verme hoşluğundan geldiğini söylersek pek abartmış olmayız. Sabah kalktığınızda yüzünüz her zamankinden solgun gözükebilir.Bu gece boyunca yavaşlayan kan dolaşımı nedeniyledir.Vücut dinlenirken sanki kan dolaşımı firen yapar, kan vücudunuzda daha yavaş dolaşır.Yüzünüz sadece bu nedenle solgun olmaz,yetersiz aktivite,düzensiz beslenme,kirli havaya maruz kalma gibi sabeplerde buna neden olur.Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır ve yüzünüz daha canlı gözükür,uzun süreli egzersiz ile bu kalıcı hale getirilebilir.

  yüzmasajı dekoltemasajı masaj bakım

 • Refleksiyoloji- Ayak Masajı
  Ayak ve Ellerinizde Tüm Organlarınızın Tedavi Noktalarının Bulunduğunu Biliyor Musunuz?
   
  Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.
   
  Süre yaklaşık 30 dakikadır.
   
  Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.
   
   
   
  refleksiyoloji masajı
 • Selülit Masajı

  Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. 

  Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

  Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı Dolaşım masajları Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.

   

  selülitmasajı hasekisultangüzellik