Kirpik Perması

kirpikboyama kirpikperması kıvrıkkirpik

KİRPİK MAŞANIZI KENARA ATIN !

Kirpik perması ile kirpiklerinizin uzun süreli kıvrık bir şekilde kalmasını sağlıyoruz. Minik bigudiler yardımı ile toplam 30 dakikalık bir işlemde doğal görünümlü harika kirpikleriniz olacak.

Takma kirpik sevmeyen, makyaj yapmaktan sıkılmış, kirpik maşasından bıkmış hanımlar sağlıklı ve kıvrık kirpikler için kirpik permasını tercih ediyor. Göze hiç bir zararı bulunmayan uygulamanın kirpik boyama ile kombin edilmesini tavsiye ediyoruz.

İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay, ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikler kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna gelindiğinde, kirpikler eski halini alarak, kıvrıklığı açılır.

 

 • Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir Mi?

   

  Kirpik perması işlemi mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalı. Kirpik bigudisi, kirpik boyuna uygun seçilmez ise kirpikler gereğinden çok fazla kıvrık ya da çok az kıvrık olabilir. Kirpiklerin bigudiye tutturulması işlemi tek tek ve özenle yapılmaz ise kirpiklerin uçlarının kırılması ihtimali yüksektir. Ayrıca uygulanan solüsyonların taze olması çok önemli. Son kullanma tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış; dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerde gözler mikrop kapabilir, kirpikler yanarak okside olabilir. Böyle bir durumda kirpikleriniz normal sürecinden daha hızlı dökülür.

   

   

 • Kirpik Perması Ve Kirpik Boyama İşlemi Aynı Gün İçinde Yaptırılabilir Mi?

   

  Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik perması işlemi esnasında kirpik boyama işleminin de yapılması özellikle tavsiye edilir. Aksi halde göz kapağınıza paralel olmasına rağmen, açık renkli oldukları için kirpikler yine fark edilmez kalabilir. Ayrıca kirpik boyama işlemi kalın ve esnek olmayan kirpik yapısı için kirpik permasından önce yapıldığı zaman yumuşatıcı bir rol oynar.

   

 • Kirpik Perması Yaptırdıktan Sonra Nasıl Bakım Yapılmalı?

   

   


  Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanılmalı. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerin uzun süre kıvrık kalmasını sağlar.
  İşlem Sırasında Kullanılan Malzemeler Sağlığa Zararlı mı?

  Kirpik permasında kullanılan tüm malzemeler medikal ve hipo-alerjiktir, dolayısıyla sağlığı tehdit edecek bir yönü yoktur. Fakat herhangi bir maddeye alerjiniz varsa dikkat etmelisiniz.

   

 • Bir Kere Kirpik Perması Yaptırınca Devamlı Yaptırmak Gerekir Mi?

   

  Genellikle kadınlar bu işlemi yaptırdıktan sonra zaman ilerledikçe ne olacağına dair endişe duyulur. Ancak uygulamanın üzerinden zaman geçtikçe, kirpikler yavaş yavaş açılır ve eski haline döner, bunun dışında herhangi bir radikal değişiklik olmaz.