Kavitasyon

Kavitasyon Teknolojisi zayıflama, bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Kavitasyon lokalize yağ ve selülit tedavisi için devrim niteliğinde bir yöntemdir. Fiziksel egzersize ve diyet yapılmasına rağmen genelde vücudumuzda kalan ve atılması zor olan derin kümeler halinde mevcut olan bir yağ ve selülit tipi vardır. Kavitasyon selüliti azaltarak ve bölgeyi yeniden şekillendirerek bu soruna bir çözüm sağlar.Çalışma prensibi, kısaca ses dalgaları ile yağları parçalama esasına dayanır. Düşük frekansta iletilen ses dalgaları (ultrasound), fazla yağlı bölgelerdeki yağ doku hücrelerinin zarlarını parçalar ve parçalanan yağın vücuttan lenf yolları sayesinde uzaklaştırılması sağlanır.

Kavitasyon uygulaması sonrası, lenfatik sistemin çalışmasını hızlandırıcı etki sağlayabilecek lenf drenaj veya vakum terapi uygulamaları eklendiğinde çok daha etkili sonuçlar görülür. Bunun yanında bol miktarda su içilmesi parçalanan yağ asitlerinin vücuttan atımını kolaylaştırır.

Kavitasyon Uygulaması Endikasyonları

  • Fazla yağlı bölgelerde Bölgesel İncelme (Bel, Karın, Bacak, Kol, Kalça, vs.),
  • Selülit Giderme ve Azaltma

Seans Sayısı ve Aralıkları

Kişinin durumuna göre 4-10 seans arası uygulanabilir. Her seans arası 1 haftadır.

Kavitasyon İle Kombine Edilebilecek Uygulamalar,

Kavitasyon, farklı birkaç sistem ve bir diyet programı ile desteklenirse çok daha iyi ve çabuk sonuçlar alınır.

  • Radyofrekans
  • Vakum Terapi
  • Lenf Drenaj

İtalyan Biotec firmasının Coax Cihazı, tüm bu uygulamarı tek bir cihazda birleştirmiştir.

Kavitasyon Güvenli Midir?

Kavitasyon uygulaması ağrısız ve acısızdır. Bay/Bayan her yaşta kullanılabilecek bir sistemdir. Ancak cilt üzerinde açık yara var ise, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı var ise, vücutta metal protez var ise kavitasyon uygulaması sakıncalı olabilir.