Haseki Sultan’ın Şifahanesi

HASEKİSULTAN ŞİFA HACAMAT SULÜK

 • Ayak Detoksu

  RUHSAL ENERJİNİZ YENİLENECEK

  VÜCUDUNUZDA BİRİKEN TOKSİNLERDEN KURTULACAKSINIZ

   

   
  Nefes aldığınız havanın içindeki engellenemez toksinlerle zehirlendiğinizi biliyor musunuz? 
   
  Peki ya içtiğiniz su ve yedikleriniz? Yorgunluk ve gerginlik gibi şikayetleriniz var mı? Daha fazla sıkıntı çekmeyin. 
   
   
  Artık enerjinize, canlılığınıza hatta formunuza yeniden kavuşabilirsiniz. Çok daha genç görünmek ve hissetmek için zindeliğinizi geri kazanın. Hem de pahalı vitaminler, özel diyetler ya da egzersiz makineleri olmaksızın! İşin sırrı arınmak! 
   
  Sizi yorgun gösteren ve hissettiren tehlikeli toksinleri vücudunuzdan temizleyebilmenin en güvenli, etkili ve kolay yolu Detoks Ayak Banyosu!
   
  Ayak Detoks; canlılığınızı geri kazanmanız için uygulayabileceğiniz rahatlatıcı, gevşetici ve güvenli bir yol.
   
  Hava kirliliği, duman, alkol, stres ve egzersiz eksikliği vücudunuzda toksinlerin oluşumuna neden olan etkenlerdir!

  Detoks, arınma, bioenerji, detoks organları, refleksiyoloji gibi kelimelere yabancı değilseniz eminim ayaklarımızın yürümek dışında da işlevleri olduğunu bilirsiniz. Ayaklarımız tüm organlarımızın çıkış noktalarından en önemlisidir. Aslında her ayak aslında vücudun toksinlerden arındırma işleminde görev alan bir kanaldır, iletim hattıdır. Ayak tabanınız, 60`dan fazla refleksoloji noktası içerir, bu da vücudunuzda enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına gelir.

  Ionic Cleanse işlemi, ayak tabanınız aracılığı ile toksinleri çıkarıp vücudunuzun detoksifliye olmasına yardım eder. Ayak tabanının merkezi ön bölgesi, böbreklere ve karaciğere karşılık gelir. Ayak banyosu sırasında, su elektrik akımı ve manyetik alan ile karşılaştığında arındırılma işleminin başladığı gözlemlenir. Bu arındırma işlemi, hücrelerin sağlıklı duruma dönmeleri ve yıllarca hücrelerde biriken atıkların vücuttan atılması için gerekli olan doğru frekansla sonuçlanır. Bu iyileştirici detoks işlemi ayrıca diğer terapilerin etkisini arttırır.

   

  GERGİNLİĞİNİZDEN, HASTALIKLARINIZDAN KURTULUN

  Bioenerjinizin(beden sıvılarında mevcut olan yaşamsal enerji kuvveti) arttırılması, dengelenmesi ve temizlemek için ayak detoks işlemi çok önemlidir. 

  İnsan vücudunun her hücresinde elektrik vardır. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar diğer hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulmalar zarar gören her hücrede dengesizlik ve kaos meydana getirir. Hücreler bu dengesiz bir durumda; ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dahil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını rahatlıkla gerçekleştiremezler.  Sağlıklı olmak için oksijen en önemli etkendir ve  hücreler ancak tamamen yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar.
   
  Bu denge, farkındalık hissimizi ve zihin/beden/ruh bağlantı hissimizi artırır. Yapılan çalışmalar makinenin hücrelerde ki oksijen düzeylerini artırdığı göstermiştir. 
   
  Doğada bir ağaç enerjiyi içine alır ve toksinleri gövdesi aracılığıyla toprağa bırakır.
   
  Detoks ayak banyosu cihazı da aynı şekilde işler. Hücrelerinizi temizler ve oksijen verir. Böylece kendinizi harika hissetmeye başlarsınız. Toksinler ayaklarınızdan suyun için çekilir. Temiz ve berrak olan suyun nasıl kirlenip ve koyu bir renk aldığını sizde deneyimleyebilirsiniz. Bu da toksinlerin vücudunuzdan atıldığının kanıtı. İnanılmaz değil mi? işte nasıl çalıştığı… 
   
  Ayaklarınızda onları mükemmel arınma kanalları haline getiren 4000 üzerinde gözenek bulunur. "Vücut Denge” düzeni, vücudunuzdan ayaklarınıza inen ve toksin parçalarını etkisizleştiren nazik bir iyon akışı yaratır ve sonrasında Osmotik basınç ile bu toksinler, hücre ve dokulardaki diğer atıklar ayaklarınızdan suyun içine doğru çekilir. iyonik su terapisi yorgunluk, baştaki gerginlikler, eklem rahatsızlıkları, soluk bir cilt, kilo artışı, selülit ve hatta sivilce gibi bir çok sorunun için yardımcı olabilir.
   

   

 • Ozon Sauna Terapi

  OZON SAUNA TERAPİ

  Ozon Sauna Terapi`nin vücudu tekrar nasıl yapılandırdığını, sizi nasıl hastalıklardan koruduğunu anlamak için aslında oksijenin insan hayatında ki en önemli varlık olduğunu hatırlamakta yeterlidir.
  Kendi vücudunuzun hiç bir ilaç ve enjeksiyona maruz kalmadan yine kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçiren Ozon hiç bir yan etkisi olmayan, tamamen doğal bir sistemdir. Sadece hastalıkların tedavisi için değil, sağlıklı insanlarında hastalanmamak için mutlaka senede bir kür ozon terapi alması doktorlar tarafından ısrarla vurgulanmaktadır.

  • Ozon Sauna Terapi Size Neler Katacak?

  • Kan dolaşımınızı düzenleyecek
  • Selülitlerinizi yok edecek
  • Kan damarlarınızda olan ve ya muhtemel tıkanıklıkları açacak
  • Oksijen ile dolan kan temizlecek ve dokulara giden oksijen durmadan sağlıklı hücre oluşumunu tetikleyecek
  • Kanseri tedavi edecek ve ya baskılayacak
  • Hormonel hastalıklarınızı( troid vs.) iyileştirecek
  • Ciddi anlamda metobolizmanız hızlanacak, tekrar harekete geçecek
  • Detoks etkisi olacaksınız ve oksijenin yoğunlaşması ile zayıflayacaksınız
  • Beyin damarlarının oksijenle dolması sayesinde hafızanız güçlenecek
  • Depresyondan kurtulacaksınız, kendinizi dinç ve mutlu hissedeceksiniz
  • Bel fıtığı, eklem ağrıları, kas ağrıları yok olacak
  • Cilt kaliteniz artacak ve antiaging etki ile yaşlanma yavaşlayacak
  • Ozon`un değdiği yüzey, 72 saat boyunca dezenfekte kalır. Cildinizde var olan herhangi bir deri hastalığı, mantar, sedef bu sayede yok olacak
  • Oksijen sayesinde taze hücre üretimi olur ve yaralar kapanır. Vücudnuzda bulunan herhangi bir yara varsa maksimum hızla iyileşme yaşanır.
  • Şeker hastaları özellikle ozon saunayı tercih etmektedirler.
    

  Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derece kısıtlıdır;

  - Alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm (GL-6-F Dehidrogenaz Enzimi Eksikliği) olarak adlandırılan hastalığa sahip olanlar,

  -Aşırı alkol kullananlar,

  -Hipertiroid (tiroid bezi aşırı çalışanlarda)

  -İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı (Hemofili, kanama pıhtılaşma hastalıkları v.s.) olan hastalarda,

  -Kronik ve tekrarlayıcı Pankreas bezi iltihaplarında (pankreatitler),

  -Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci gibi bazı hastalarda,

  -Ozona karşı alerjisi veya intoleransı (tahammülsüzlüğü) olanlarda (çok nadir görülen bir durum olup,daha ziyade kokuya olan tahammülsüzlüklerde oluşur) uygulama yapılamaz.

  -Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuvar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir.


  Ozon ile Zayıflama;  Zayıflama amaçlı yapacağımız ozon tedavisinde bir çok fayda elde edeceksiniz. Zayıflarken vücudunuzun gençleştiğini, selülitlerin gittiğini, mutluluğunuzun arttığına şahit olacak ve hastalıklara karşı dirençli bir vücuda sahip olacaksınız.

  Doğanın mucizesi “ozon” tüm vücut sistemimizi düzenlerken aynı zamanda zayıflama da en doğal yöntem. Salonumuzda müşterilerimizin kilo yoğunluğu ve nedenine göre ozon tek başına mükemmel sonuçlar gösterdiği gibi diğer zayıflama yöntemleri ile birleştirildiğinde inanılmaz sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

  Uzmanımız tarafından analiz edildikten sonra en gerçekçi ve hızlı yöntem konusunda bilgilendirileceksiniz.

  Uygulanan bir seansta ortalama 200-500 arasına kalori harcanır ve ozon sauna terapi etki için minimum 10 seans uygulanmalıdır. Seans aralıkları ne kadar yakın olursa tedavi sürecide o kadar etkili olur.

  Stres, selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

  Ozon sauna terapi, zayıflamada salonumuzda ki kombin sistemlerle birlikte kullanılabildiği gibi tek başına da çok etkili bir zayıflama yöntemidir.Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

  Zayıflama ve selülitten kurtulma metabolizmanın güçlü bir şekilde uyarılması sonucunda mümkün olur.

  Ozon tedavisi bireylerin metabolizma hızını arttırdığı için vücudun yağlardan enerji üretmesi sürecini hızlandırır. Ozon tedavisi kan şekerini düzenleyip açlık krizlerini önler. Cilt,beyin ve kasların kan dolaşımını artırır. Böylece organizmanın daha iyi oksijenlenmesine dolayısıyla yağları enerjiye dönüştürme işine yardımcı olur.

  Ozon sauna ile ısı, derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor.Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

  Sağlığı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

   

   

 • Sülük Tedavisi
  İlk gördüğünüzde hiçte hoşunuza gitmeyebilir. Ama salgısında 100'ün üzerinde biyoaktif madde barındıran sülüğün doğa da yaşayan minik doktorlar olduğunu unutmayın.
   

  Modern tıppın bir çok hastalığın şifasında destekleyici olarak kullandığı ve aynı zamanda koruyucu hekimlik alanında da kullanılan sülükler belki de unutturulmuş doğal bir şifa makinesi.

  Sülükte ki Enzimler;

  Kanın Pıhtılaşmasını Engelleyizi( Hirudin, Antiagregan)
  Oluşmuş Pıhtıyı Eritici(Fibrinolitik)
  Ağrı Kesici(Analjezik- Antiromatizmal)
  Mikrop Öldürücü(Antibakteriyel)
  Tansiyon Dengeleyici(Antihipertansif)
  Kas Gevşetici(Miyorelaksan)
  Bağışıklık Sistemi Düzenleyici(immun modulatör)
  Stres Giderici( Anksiyolitik)

  Sülük Enzimleri ile Şifa Bulunan Hastalıklar;

  - Akciğer Tedavisinde
  -Baş ağrıları/MİGREN
  -Boyun Ense ve Omuz Ağrılarında
  -Burkulmalarda "her türlü"
  -Çıbanlarda
  -Dımar tıkanmalarında
  -Şeker Hastalığında
  -Eklem Ağrılarında
  -Göz İle İlgili Ağrılarda
  -Alzheimer / Parkinson
  -Hormon Rahatsızlıklarında
  -Kalp Rahatsızlıklarında
  -Kan Pıhtılaşmasında
  -Karaciğer Yangını
  -Kıl Dönmesi
  -Kulak Çınlaması/Deformasyonlarda
  -Çiller ve Sivilcelerde
  -Mantar Hastalığının Hepsinde
  -Ameliyat Sonrası Yara İzlerinde
  -Cilt Kırışıklarını Giderme ve Gençleşme
  -Kan Oturması

   

 • Refleksiyoloji Masajı
  Ayak ve Ellerinizde Tüm Organlarınızın Tedavi Noktalarının Bulunduğunu Biliyor Musunuz? 
   
  Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.
   
  Süre yaklaşık 30 dakikadır.
   
  Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.
   
   
  şifa refleksiyolojimasajı ayakmasajı