Dermapen İle Tedavi Kürleri ( Leke, Skar, Gözenek Tedavisi Ve Cilt Gençleştirme )

VAKİT GEÇİYOR, CİLDİNİZDE Kİ PROBLEM DERİNLEŞMEDEN

YENİLENİN

 

dermapen

 • Akne Tedavisi - Yağlı Cilt

   

  genosys roller

   

  Akne problemi yaşayan kişiler  bir uzman ile görüşerek problemin sebeplerini iyi analiz etmelidirler. Akneler, sivilceler bir çok sebebe bağlı olarak oluşabilir. En yaygın görülen dönem ergenliktir ama hormonlara, organların faaliyetlerine, hassasiyetlere ve yetersiz temizliğe bağlı olarak yağlı ciltlerde akne problemi ileri yaşlarda da devam edebilir.

   Akne Tedavisin'de cildinize uygun ürün kullanmanız çok önemlidir. Sebum(yağ ) vücutta kontrolsüz üretilir. Yapılan tedavi seanslarından sonra tedavinizin sonuçlanabilmesi için evde cildinize uygun temizleyicinizi, kreminizi mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

  Merkezimiz'de yapılan tedavide; cilt dezenfekte edilir, PH dengesi bozulmadan temizlenir ve Dermapen ile "akne kontrol serumu" cildin altına verilerek hızlı bir toparlanma sağlanır. 10 günde bir tekrarlanan tedavi, problemin derecesine göre 4-12  seans aralığında uygulanmaktadır.

  Dermapen ile akne tedavisinde kişinin yağlı cildi dengeye girer ve doku yenilenme mekanizmasını harekete geçtiği için gözeneklerde sıkılaşma ve daha önceden oluşmuş akne izleri ve skarlarında kapanma gözlenir.

  Aknenin oluşum sebebini öğrenebilmek ve tedaviyi doğru başlatabilmek için mutlaka uzmanımızla görüşünüz.

   

  akne tedavisi akne

   

  AKNE NEDİR?

  AKNE VE AKNE TEDAVİSİ

   Akne, foliküler kanalda tıkanmaya bağlı olarak gelişen bir cilt hastalığıdır. Akne en sık ergenlik çağında görülmekle beraber; bebeklikten yaşlılığa kadar her yaşta ortaya çıkabilir. Akne kişileri psikolojik olarak kötü etkilediğinden, neredeyse cilt hastalıklarından en sık başvuru yapılanlarından birisidir. En sık yüz bölgesinde görülür. Yüzde de alın ve yanaklarda daha yoğundur. İkinci olarak sırt ve göğüs bölgesinde gözlenir.

  Aknenin sebepleri:

  . Kalıtsal yatkınlık

  . Hormonal dengesizlik

  . Aşırı yağlı deri yapısı

  . Stres

  . Kullanılan bazı ilaçlar

  . Yüze yoğun sürülen kapatıcı ya da kremler

  . Kadınlarda polikistik over sendromu denilen; saç dökülmesi, kıllanma artışı ile beraber aknenin görüldüğü hormon bozukluğu

  . İçsel ve dışsal diğer nedenler

  Bu faktörler sonucunda derimizde temel olarak 4 mekanizma harekete geçerek akne lezyonlarının çıkmasına neden olur:

  1. Sebase bezlerde fazla yağ üretimi: Burada temel rol oynayan faktör hormon dengesizliğidir.  Testesteron hormonundan dönüşen dihidrotestesteron hormonunun uyarısı ile yağ bezlerinden aşırı yağ üretimi gerçekleşir. Ayrıca artan stres ile birlikte substans P adlı bir madde salınır. Ve  bu madde de yağ bezlerindeki üretimi arttırır. Bu da neden stres ile akne lezyonlarının arttığını açıklar. Ayrıca yüksek kolesterol ve serbest yağ asidi miktarı da; yağ hücrelerini uyarmaktadır.
  2. Kıl foliküllerinde tıkanma:  Hormonal faktörler ile kıl folikül yapısı bozularak tıkanıklıklar oluşmakta, buna bağlı olarak da beyaz(kapalı) ve siyah(açık) noktalar (komedonlar) oluşmaktadır.
  3. Propionibacterium acnes çoğalması:  Propioniumbacterium acnes adındaki bakterinin çoğalması ile deride inflamasyon dediğimiz reaksiyon oluşmakta ve buna bağlı akne lezyonları artmaktadır.
  4. İnflamasyon:  İnflamasyon sadece akne çıkan alanlarda değil, tüm deride oluştuğundan; akneyi tedavi ederken kremlerin sadece aknelerin üzerine değil, tüm yüze sürülmesi önerilmektedir.

  Aknede tipik lezyonlar

  Aknenin tipik lezyonları ile aknenin tiplendirilmesi yapılır. Bu sayede hangi tedavinin kullanılacağı da belirlenir. Tipik lezyonlar şunlardır:

  Beyaz ve siyah noktalar (kapalı ve açık komedonlar)

  Papüller ( kırmızı kabartılar)

  Püstüller (iltihaplı sarı kabartılar)

  Nodüller (ağrılı, sert büyük kabartılar)

  Kistler ( içi dolu yumuşak kabartılar)

  Skarlar (akne izleri).

  Aknenin tipleri

  Yukarıda sayılan tipik lezyonların hangisi çoğunluktaysa; ona göre akne tipleri belirlenir. Akne tipleri belirlenerek, doğru tedavi  yöntemi seçilir.

  Akne tipleri şu şekildedir:

  Komedonal akne: Açık ve kapalı komedonlar özellikle yüzde ve burun kenarlarında  yoğun olarak görülür. Genellikle ergenlik çağında ve çok yağlı derisi olan kişilerde daha sık rastlanır.

  İnflamatuar akne: Papül, püstül ve daha az olarak komedonlar vardır.

  Nodülokistik akne: Komedonlar, papül ve püstüller ile nodüller vardır. Bu tip aknede iz kalma riski mevcuttur.

 • Skar Ve Gözenek Tedavisi

   

  SIKI VE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT HAYAL DEĞİL

   

  skar gözenek akne tedavisi

   

  Cildinizde ki gözeneklerin kapanması, dokunun tekrar eski sıkılığına kavuşması, daha önce sivilce ve aknelerden kalmış doku boşluklarının dolması dermapen ile cilde verdiğimiz büyüme faktörleri ile mümkün.

  Aynı vücudunuzda kesilen bir yerin hızla kapanması gibi, cildin yenilenme mekanızmasını maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Bebek dokunun her 10 günde bir yenilenen seanslarla tamemen cildinizi yenilemesi ile eskiye dair herşeyi geride bırakıyorsunuz.

   

   

 • Dermapen Nedir?

   

  CİLDİNİZ YARALANDIĞINI DÜŞÜNÜP YENİLENİRKEN

  BİZ BU SIRADA, EN DOĞRU ÜRÜNLER İLE ONU BESLEYİP ESKİSİNDEN DAHA SAĞLIKLI BİR CİLT OLUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ

  DERMAPEN NEDİR?

  Bir çeşit cilt yenileme stimülatörüdür. Üzerinde çok sayıda kılcal iğneler bulunan kaleme benzer bir cihazdır. Ciltte kollajen üretimini arttırarak;  cildin sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmasında yardımcı olan bir cilt yenileme (rejuvenation) yöntemidir.

  Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulamalarının etki mekanizması:

  1. Cilt üzerine fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) uygulaması sonrası kullanılan kozmetik ürünlerin ciltten içeri geçişi normal cilt emilimine göre 200 kat artmaktadır. Böylece kozmetik ürünlerin etkinliği oldukça artırılmış olur.
  2. Cilt altına inen iğneler nedeniyle fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen)uygulaması yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit oluşumunu uyararak yaşlanma karşıtı(anti-aging) etki sağlar.

  DermaPen Uygulama Nasıldır?

  DermaPen’de  yer alan kılcal iğneler uygulama  yüzeyinde dikey olarak uygulama yapılan alanda yüzlerce   micro kanallar açar. Micro kanalların derinliği cilt problemine göre uzman tarafından ayarlanır. Yine cilt problemine göre kombine olarak kullanılacak ürünler açılan micro kanallar ile cilt altına emilimi kolaylaşır. Cildi uyaran işlem kollajen üretimini arttırarak problemle ilgili olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlar.

  DermaPen Uygulama Alanları Nelerdir?

  –          El

  –          Yüz

  –          Boyun

  –          Saçlı deri

  Fraksiyonel mikroiğneleme (Dermapen) sisteminin uygulama alanları

  • Cilt sıkılaştırma ve cilt yenileme
  • Ciltte kırışıklık tedavisi
  • Çatlak tedavileri (Karın – Bacak)
  • Leke tedavileri (Melasma ve pigmentasyon bozuklukları)
  • Akne veya yara izi tedavileri
  • Geniş gözenek tedavileri
  • Saç dökülmesi tedavisi 


   

  DermaPen hangi problemleri tedavi eder?

  Dermapen uygulama yüzeyel kırışıklıklar, cilt renginin düzenlenmesi, geniş gözenek tedavisi, leke tedavisi, cilt çatlakları, saç mezoterapisi, cilt yenileme, akne izi tedavisi gibi pek çok problemde güvenle kullanılmaktadır.

   

  DermaPen ile kombine edilebilecek işlemler nelerdir?

  Cilt yenileyici özel kremler, kimyasal peeling, cilt vitaminleri, saç vitaminleri ve PRP.

   

  DermaPen uygulamada kaç seansta sonuç alınır?

  Yapılacak işlemde cilt probleminin ne olduğu önemlidir. Problemin durumuna göre 2 ila 6 DermaPen seansından bahsedilebilir. Tedavi seansları tamamlandıktan sonra 6 ayda bir tekrarlanan seanslar kalıcı etki alınması için önemlidir.

   

  DermaPen seans aralıkları nedir?

  DermaPen uygulama 1-1,5 ayda bir yapılan bir işlemdir.

   

  DermaPen’in avantajları nedir?

  –          Manuel uygulamalara oranla hızlıdır.

  –          Tedavi süreci kısadır.

  –          Günlük hayatı etkilemez.

  –          Acısız bir işlemdir.

  –          Yan etkisi yoktur.

   

  DermaPen uygulamada acı ağrı hissedilir mi?

  DermaPen uygulama sonrası kişinin sosyal hayatı etkilenmez.  Acı ve ağrı hissedilmez.

   

  DermaPen’in yan etkisi var mıdır?

  Micro kanal derinliği ayarlanabilir olduğundan genellikle kanamasız bir tedavidir.  Yan etki riski yoktur.

   

  DermaPen steril bir işlem midir?

  Son derece steril bir işlem olup; başlıklar kişiye özeldir.

   

  dermapen