Bölgesel İncelme

BÖLGESEL İNCELME NEDİR?

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Bölgesel incelme ile özellikle diyet ve spora rağmen kurtulamadığınız yağ birikintilerini yok edebilirsiniz. Teknoloji geliştikçe farklı bölgesel incelme yöntemleri uygulanmaktadır. Fakat her uygulamada temel hedef,  yağ hücre bütünlüğünü bozarak incelmek istenilen bölgeden uzaklaştırmaktır.


Ülkemizde "Bölgesel İncelme" denilince yapılan en büyük yanlış ne yazık ki bu sistemin top yekün bir zayıflama sistemi olduğu yanılgısıdır. Elbette ki metabolizması kitlenmiş, zayıflama sıkıntısı çeken kişilerde normalde diyet ve spor ile vermeye çalıştıkları kilodan daha fazlası, hızlı bir biçimde vücuttan atılacaktır. Fakat bölgesel incelme kilo problemi ciddi boyutlara ulaşmış kişiler için oturarak zayıflama yöntemi asla değildir.

Bölgesel incelme için hangi bölgeler uygundur?
Bölgesel incelme uygulamaları için fazlalık hissettiğiniz vücuttaki tüm bölgeler uygundur. Vücut analiziniz yapıldıktan sonra yağlanma olan bölgeler için neler yapılabileceğine uzman doktorumuz karar verecektir.

Bölgesel İncelme Uygulamaları

Dünya Genelinde otoriteler tarafından kabul edilen tüm bölgesel incelme sistemleri merkezimizde uygulanmaktadır. Hatta İtalyan BİOTECH Firmasının dünya da ilk olan Kavitasyonel Radyofrekans(hem sıkılaşma, hem incelme) sistemi de dahil olmak üzere merkezimizde; Soğuk Lipoliz, Kavitasyon, Radyofrekans, Mezoterapi, Islak Kavitasyon uygulamalarıyla mükemmel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

 

 • Coax( Rf+kavitasyon)

  Coax MED ile KAVİTASYONEL RADYOFREKANS

  ZAYIFLARKEN SIKILAŞ!

   

  KAVİTASYONEL RADYOFREKANS MI?

  Hem kavitasyonu hem Radyofekansı aynı seans süresince yine aynı başlıktan bölgesel incelme istediğimiz noktaya uyguluyoruz. İkisinin aynı anda olmasının bana ne avantajı var diye sorarsanız hemen söyleyelım. Zayıflarken sıkılaşacaksınız...

  Kavitasyon bilindiği üzere ses dalgaları ile yağ hücresini deforme ederek metobolik faaliyetler ile vücuttan hızla atılımını sağlar. Radyofrekans ise deri altı yağlanmaları kavitasyona göre daha yüzeysel de olsa azaltırken asıl amacı sıkılaşma, deri yapılandırması, lifting'tir.

  Kavitasyonel Radyofrekans ile seans sırasında uygulanan bölge RADYOFREKANS'ın etkisiyle 40-41 C kadar ısınırken aynı anda KAVİTASYON da çalışmaya devam eder. Çınlamalar kulağınıza geldikçe yağ dokularınız arasında ki bağlar kırılır, radyofrekans ile sıcaklık arttıkça elastin ve kolojen üretimi artarak dokuda tekrar rejüvinasyon başlar.

  NEDEN TERCİH ETMELİYİM?

  Şöyle düşünün; eğer aynı anda kavitasyon ve radyofrekans uygulanmasaydı bunları en iyi sonuç için ayrı ayrı size önerecekler ve bir diğerini daha sonra uygulatmanız gerekecekti. Bu çift etki ile hem zamandan hemde cebinizden tasarruf yaparak maksimum sonuç göreceksiniz. Acaba işe yarayacak mı şüphesinden sıyrılın ve COAX ile alacağınız sonuçların keyfine varın.

  • Fazla yağlı bölgelerde Bölgesel İncelme (Bel, Karın, Bacak, Kol, Kalça, vs.),
  • Zayıflama,
  • Selülit Giderme ve Azaltma,
  • Cilt Gençleştirme,
  • Kırışıklık Tedavisi,
  • Sarkık Bölgelerin Tedavisi ve Önlenmesi.

  Seans Sayısı ve Aralıkları

  Kişinin durumuna göre 4-10 seans arası uygulanabilir. Her seans arası 1 haftadır.

  Coax Uygulamaları Güvenli Midir?

  Coax uygulamaları, ağrısız ve acısızdır, tek hissedilen şey Radyofrekanstan kaynaklanan ısıdır. Bay/Bayan her yaşta kullanılabilecek bir sistemdir. Ancak cilt üzerinde açık yara var ise, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı var ise, vücutta metal protez var ise kavitasyon uygulaması sakıncalı olabilir

   

  bölgeselincelme kavitasyon zayıflama radyofrekans

 • Rf (radyofrekans)

  “COAX IN BOTOX OUT”

   Botoksu Tahtından Eden Uygulama Coax Sistemi!

  Radyo frekansı kullanılarak ciltteki kırışıklıkların yok edilip cildin gençleştirilmesi uygulamasıdır. Coax Uygulamasıyla yer çekiminden dolayı yüz ve vücut bölgelerinde oluşan sarkmalar yok edilirken, deri altındaki kolojen tabaka canlandırılıp cilt daha elastik bir yapıya ve genç bir görüntüye kavuşur.

  Coax mucizesi ilk seansta mimik çizgilerinizi açacak ve cilt sarkmalarını toplayacak. Göreceğiniz sonuç karşısında Coax ile daha önce tanışmadığınıza üzüleceksiniz. Coax’ın etkisi işlem yapılırken kullanılan “hyalüronik asit” sayesinde çok daha güçlüdür. Diğer cilt ütüleme olarak geçen cihazlardan üstünlüğü; cihaz özellikleri dışında, sıradan bir jel ile yapılan radyofrekans uygulması değil hyalüronik asit kullanımıdır.

  Uygulamanın kalıcı hale gelmesi için hafta 2 olmak üzere 6 seans gerekmektedir. Bu seanslar canlandırıcı cilt bakımları ile desteklendiğinde %100 sonuç alınmaktadır.

  Hyalüronik asit Nedir?

  Hyaluronik asitin en önemli işlevlerinden birisi collejen ve elastin doku içerisindeki suyun tutulma derecesini arttırmak ve dolayısıyla su dengesi sağlanmış daha diri ve canlı bir cilt yapısına kavuşulmasını sağlamaktır.Bu amaçlada zaten günümüzde birçok cilt bakım ürünü kozmetiklerin içerisinde oldukça önemli bir bileşik olarak yer almaktadır.

  Kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı  dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, Hyaluronik Asit’tir. FDA onaylı, hayvansal olmayan, güvenli ve doğal bir üründür. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-10 ay devam eder.

  Coax ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden derin kırışıklıklara kadar tüm uygulamalarda sonuç almak mümkündür.

    

  radyofrekans ciltbakımı ciltyenileme

 • Kavitasyon

  Kavitasyon Teknolojisi zayıflama, bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Kavitasyon lokalize yağ ve selülit tedavisi için devrim niteliğinde bir yöntemdir. Fiziksel egzersize ve diyet yapılmasına rağmen genelde vücudumuzda kalan ve atılması zor olan derin kümeler halinde mevcut olan bir yağ ve selülit tipi vardır. Kavitasyon selüliti azaltarak ve bölgeyi yeniden şekillendirerek bu soruna bir çözüm sağlar.Çalışma prensibi, kısaca ses dalgaları ile yağları parçalama esasına dayanır. Düşük frekansta iletilen ses dalgaları (ultrasound), fazla yağlı bölgelerdeki yağ doku hücrelerinin zarlarını parçalar ve parçalanan yağın vücuttan lenf yolları sayesinde uzaklaştırılması sağlanır.

  Kavitasyon uygulaması sonrası, lenfatik sistemin çalışmasını hızlandırıcı etki sağlayabilecek lenf drenaj veya vakum terapi uygulamaları eklendiğinde çok daha etkili sonuçlar görülür. Bunun yanında bol miktarda su içilmesi parçalanan yağ asitlerinin vücuttan atımını kolaylaştırır.

  Kavitasyon Uygulaması Endikasyonları

  • Fazla yağlı bölgelerde Bölgesel İncelme (Bel, Karın, Bacak, Kol, Kalça, vs.),
  • Selülit Giderme ve Azaltma

  Seans Sayısı ve Aralıkları

  Kişinin durumuna göre 4-10 seans arası uygulanabilir. Her seans arası 1 haftadır.

  Kavitasyon İle Kombine Edilebilecek Uygulamalar,

  Kavitasyon, farklı birkaç sistem ve bir diyet programı ile desteklenirse çok daha iyi ve çabuk sonuçlar alınır.

  • Radyofrekans
  • Vakum Terapi
  • Lenf Drenaj

  İtalyan Biotec firmasının Coax Cihazı, tüm bu uygulamarı tek bir cihazda birleştirmiştir.

  Kavitasyon Güvenli Midir?

  Kavitasyon uygulaması ağrısız ve acısızdır. Bay/Bayan her yaşta kullanılabilecek bir sistemdir. Ancak cilt üzerinde açık yara var ise, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı var ise, vücutta metal protez var ise kavitasyon uygulaması sakıncalı olabilir.

 • Soğuk Lipoliz

   

  LİPOSUCTİON "OUT" SOĞUK LİPOLİZ "İN"

   

  soğuklipoliz zayıflama bölgeselincelme

   

  SOĞUK LİPOLİZ/CRYO LİPO

  Bölgesel incelme yöntemlerinin en kalıcı ve yenisi olan soğuk lipoliz, kontollü soğutma yaparak yağ dokusunu yaklaşık -15 dereceye kadar soğutarak (ya da dokudaki ısıyı çıkararak) yağ hücrelerinin kristalizasyonunu sağlar ve bu hücrelerin kendilerini programlı olarak öldürmelerine yol açar. Yavaş yavaş ve ilerleyici bir şekilde yağların vücuttan doğal yolla atılmalarını sağlar. Böylelikle Soğuk lipoliz uygulamasına maruz kalan yağ dokusunun %40'ıtek seansta kalıcı olarak yok olur.

  Bu tedavi esnasında her hangi bir medikasyona ihtiyaç duyulmaz. Liposuction sonrası görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir. Soğuk lipoliz yöntemi, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren, liposuction gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için en iyi alternatiftir.

  Her CRYO LİPO uygulaması 40/60 dakika sürmektadir. Ölçüleriniz alındıktan sonra Soğuk Lipoliz için belirlenen bölgeye  uygulamayı yapıyoruz. 


  Neden Soğuk Lipoliz?


  Cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmeyen,
  İyileşme süreci olmayan,
  Çoğu zaman işlem tekrarı gerektirmeyen; tek seanslık,
  Sadece yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen,
  Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir hazırlık dönemi olmayan,
  Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak etki eder,
  Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

  UNUTULMAMASI GEREKENLER

  Soğuk lipoliz cihazlarında etki için soğutmanın derecesi ve uzmanın tecrübeli olması önemlidir. Soğuk Lipoliz adı altında etkisiz cihazlara rağbet gösterilmesi böylesine kalıcı bir sistemin sonuçlarını görememenize sebep olabilir

  Soğuk lipoliz sonrası uzmanınızın önerilerine uymalı ve yağ atılım sürecini destekleyici tavsiyeleri mutlaka dikkate almalısınız.

   

 • Mezoterapi

  Selülitli, yağ dokusunun bulunduğu bölgelere mikro iğnelerle verdiğimiz antialerjik serumlar sayesinde yağ blokları kırılır ve kan dolaşımı hızlanır. Cilt altındaki yağ hücrelerini sıkıştıran ve dolaşımı bozan sıvı atıklarını vücuttan atarak toplar damarlarının duvarlarında ki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Bunun sonucunda yağlar parçalanır ve yeni yağların oluşumu engellenmiş olur.  Mezoterapi uygulamasında ilaçlar mikro iğnelerle 1-6 mm derinliğine, aralıklarla enjekte edilir.Bu enjekte işlenminde konulan ilaçlar kan dolaşımını sağlamaktadır. Mezoterapi sonrası asitli içeceklerin içilmemesi gerekir.

  Mezoterapide yağlı bölge incelmesi sonucunda sarkma olmaz, aksine sıkılaşma ve şekilleme gözlenir.

 • Powerfit Trandy Pasif Pedli Gym

  POWERFİT TRANDY(PEDLİ PASİF GYM)


  Powerfit Trandy piyasada powerplate titreşim teknolojisiolarak bilinen cihazın daha gelişmiş versiyonudur.

  Elektro-Stimülasyon ve Titreşim teknolojilerini bir arada kullanan Trandy Cihazı, titreşim üretir ve bunu vücuda transfer eder. Bunun yanında elektrostimülasyon sayesinde vücudun en az çalışan kaslarını aktive ederek çalışmalarını sağlar.Neredeyse vücut kaslarının % 100’ü Trandy sistemi kullanırken çalışır. Geleneksel metotlarda bu sadece % 40-60’tır. Derin uzun kaslar, postural kaslar ve kısa kaslar Trandy sistemden büyük kazanç sağlar.

  Trandy sistemin diğer bir avantajı çok sık kullanılmayan kasları çalıştırmasıdır! Trandy sistem bu kasları refleks olarak çalıştırır. Titreşim teknolojisi ve elektrostimülasyon kullanılarak az kullanılan kaslar da dahil tüm kasları çalıştırarak zayıflama ve sıkılaşmayı sağlar.

   

  Power Fit Trandy Neye Eşdeğerdir?

  20 dakikalık bir Trandy seansında yaktığınız kalori, 60-90 dakika koşarak harcadığınız kaloriye eşdeğerdir.


  Seans Sayısı ve Aralıkları

  Haftada istenildiği kadar tekrarlanabilir, ancak bir hafta içerisinde önerilen seans sayısı 2’dir. Toplam seans sayısı kişinin ihtiyacı doğrultusunda istenildiği gibi arttırılabilir.

   

   

 • Vakumterapi(endomasaj)

   

  VAKUM TERAPİ NEDİR?

  Vakum Terapi, deri ve deri altı dokulara negatif basınç (aspirasyon, vakum) uygulanması ile kan ve lenf dolaşımını arttırır, selülitleri azaltır ve hücre tamirini arttırır. Genelde Kavitasyon ve Radyofrekans gibi uygulamalar ek olarak kullanılan bu yöntem, kan ve lenf dolaşımını arttırarak hücresel artıkların ve ödemlerin vücuttan atımını hızlandırır.

  Selülitin oluşumunda etkili olan fibröz bantları, yapışık oldukları yağ hücrelerinden Vakum Terapi uygulaması ile ayrıştırılır, bu sayede selülitlerde azalma sağlanır.

  Kadınlardaki en yaygın problem; basenlerde ve baldırlarda oluşan yağlardır. Vakum Terapi; bu yağ depolarını hedef alan bir tedavi çeşididir. Vücudun sıkılaşması, sarkmış bölgelerin dirileştirilmesi, yavaşlayan metabolizmanın hızlandırılması, yağ birikiminin oluştuğu belli başlı bölgelerin toparlanması, cilt dokusunun yenilenmesi ve vakumla vücuda uygulanan basınç sayesinde vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunulması şeklinde sıralanabilir.

  Vücudumuzdaki istenmeyen bölgeselleşmiş yağlarımızı, egzersiz yapıp kaslarımızı çalıştırarak ve enerjiye dönüştürerek atabiliyoruz. Ancak bilindiği üzere selülitli dokuların tamiri egzersizle mümkün olamamaktadır. Selüliti ortadan kaldırmak için başvurulacak en etkili yöntem, masajı etkisine de sahip olması nedeniyle, vakum terapidir.

   

  selülit antiselülit vakumterapi bakım vucutbakımı